2011 m. vasario 18 d., penktadienis

Ekskursija į Molėtų observatoriją ir etnokosmologijos muziejų abejingų nepaliko

Žvaigždės, planetos, ūkai, meteoritai, atstumus nuo Lietuvos iki Amerikos šviesmečiais, tikro meteorito gabaliuko kaina, ir kokie smulkūs esame beribėje visatoje - tai tik keli klausimai, kuriuos karatė klubo „Danas“ nariai šį savaitgalį uždavinėjo gidams ekskursijoje po Molėtų observatoriją ir etnokosmologijos muziejų.
Gražų ir šaltą žiemos rytą prie observatorijos susirinko beveik šimtas klubo narių ir jų tėvelių.

Prasidėjus ekskursijai gidas visus pakvietė į požeminę muziejaus galeriją. Tarsi mitologinio medžio šaknimis kylant aukštyn jis įdomiai pristatė žmogaus ir žmonijos ryšius su Kosminiu pasauliu, vaizdžiai pasakojo apie pasaulio matavimus, kalendorių, astronomija, kosmonautika ir netgi nežemiškos gyvybės paieškas.
Po įspūdingo ekspozicijos pristatymo ir kopimo į viršų, ekskursijos dalyviams pailsėti buvo pasiūlyta video salėje, kurioje, skambant gražiai muzikai, buvo rodomi patys įspūdingiausi kosmoso vaizdai. Pirmasis ekskursijos etapas baigėsi užkopus į 32 metrų aukščio apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria įspūdingas vaizdas: matomi 6 ežerai ir Labanoro girios panorama.
Antroji ekskursijos dalis – observatorija, čia jau šneka tikrieji mokslininkai, kurie beveik kiekvieną giedrą naktį žvelgia į žvaigždes ir kosmoso platybes, bandydami įminti jo mįsles. Gal kažkieno džiaugsmui, o kažkieno nusivylimui, jokių žalių žmogeliukų ar skraidančių lėkščių per savo teleskopus jie niekada nėra matę.
Ekskursijos kulminacija - tikro 165 cm teleskopo (didžiausio šiaurės Europoje) apžiūrėjimas. Nors kelias iki jo buvo sunkus kopimas senais ir stačiais laiptais, užkopus pasigirdo ne vienas susižavėjimo šūksnis. Negana įspūdingo dydžio teleskopo, besisukanti jo aikštelė ir atsivėręs observatorijos skliautas abejingų šiam reginiui nepaliko.
Netgi prie pietų stalo netilo diskusijos apie keliones po kitas planetas ir galaktikas, apie kosminius laivus ir kada į mobilų telefoną galėsime įsivesti draugo iš kitos galaktikos telefono numerį. Diskusijų įkarštyje netgi buvo pamiršta, kad kažkas dar vakar nemėgo kopūstų sriubos, o kažkas blynelių su varške...

O čia dėl įdomumo, Molėtų observatorijos ir Etnokosmologijos muziejaus panoraminės nuotraukosKomentarų nėra:

Rašyti komentarą

Skaitomiausi įrašai